DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Nástupní místo je to, které jste uvedli v cestovní smlouvě a je pro Vás závazné.

Pokud máte v cestovní smlouvě uvedené nástupní místo, které Vám nevyhovuje a rádi by jste odjížděli z jiného místa, neprodleně nás o tom informujte!!! 

CK si vyhrazuje, že místo srazu v daném městě se nemusí shodovat s místem výstupu.

Do autobusu se oblékněte variabilně.Doporučujeme si vzít též malý polštářek, bude se Vám hodit i v kempu, polštáře v MBH jsou menších rozměrů.

NOČNÍ KLID V AUTOBUSU 22:00-07:00. V tento čas máte právo sklopit svou sedačku. V jinou dobu pouze po dohodě se spolucestujícími za Vámi.

NEZAPOMEŇTE:

Platný cestovní doklad, vratnou kauci na MBH 1000,-Kč, uzavřít cestovní pojištění a kartičku své pojišťovny.

 

 

VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL: max. 20 kg/os.

 

 

Vaše zavazadla budou náhodně vážena a při nedodržení váhy Vám bude naúčtována smluvní pokuta dle všeobecných podmínek cestovní kanceláře ve výši 50,-Kč za každý kilogram navíc.

 

 

Prosíme klienty, aby si nebrali objemná a neskladná zavazadla. Budete jinak nuceni cestovat se zavazadly v uličce autobusu. Též se může stát, že bude přetížený autobus při kontrole váhy navrácen zpět!!

 

 

 

 

 

Ve všech mobilních domech jsou rychlovarné konvice.

Mikrovlnou troubu  v Biogradu má mobilní dům pro 4 osoby, 5 osob, mobilní dům 24m, spojený mobilní dům 32m.

Mobilhom 32m deluxe má navíc myčku (doporučujeme si vzít tablety).

Mikrovlnou troubu  v Novalje -Pag mají všechny typy mobilních domů. 

Při příjezdu je předávání mobilních domků  mezi 13.-14. hodinou  delegátem CK, při odjezdu odevzdáváte uklizený

mobilní domek mezi 10 - 11.00hod.

 Časný nebo pozdní příjezd a odjezd nejsou důvodem k delšímu užívání ubytovacích kapacit i v případě, že jsou

některé volné.

Čas mezi 11. a 13. hodinou slouží CK k případnému odstranění nedostatků.

Jste povinni vzít s sebou:

povlečení na polštář a deku + prostěradlo. Pokud nebudete mít vlastní povlečení, jste povinni zaplatit sankci 300,- za každé lůžko.

Dále vezměte s sebou:

boty do vody, ručníky, utěrky, toaletní papír, mycí prostředky na nádobí, postřik na mravence.

 

 

 

  • Ústí nad Labem-Brno-Lanžhot (CZ)/Brodské (SK)-Bratislava-Rusovce (SK)/Rajka (H)-Csorna-Szombaathely-Körmend-Lenti-Letenye (H)/Goričan (HR)-Zagreb-Karlovac-Posedarje - sjezd z dálnice-Pag-Novalja

nebo

  • Ústí nad Labem-Brno-Mikulov (CZ)/Drasenhofen (A)-Wien-Graz-Spielfeld (A)/Šentilj (SLO)-Maribor-Zg. Gruskovje (SLO)/D. Macelj (HR)-Krapina-Zagreb-Karlovac-Posedarje - sjezd z dálnice-Pag-Novalja
  •  

Cesta na Pag – Trajekt (cca. 15 minut)

Brno - Mikulov - Wien - Graz (na dálniční křižovatce Graz WEST odbočte směr SLO) - Spielfeld (hraniční přechod do Slovinska) - Maribor (1500m za tunelem odbočte na Zagreb) - Gruškovji (hraniční přechod do Chorvatska) - Zagreb (dále po dálnici směr Split) - Karlovac (nesjíždějte z dálnice, pokračujte po dálnici, na 125. km odbočte z dálnice směr Senj) - Senj (podél moře po magistrále směr Zadar, po 50 km odbočka doprava CAR FERRY Otok PAG) -  Prizna (trajekt z pevniny) - Žigljen (přístav trajektu na ostrově Pag)

 

 

Dálniční poplatky Chorvatsko, jeden směr: cca

 

 

60+80 HRKn. Na Chorvatském území jedete touto trasou 190 km po dálnici a 110 km po ostatních silnicích. Ceny orientační.

 

 

Cena trajektu na ostrov Pag: cca

 

 

Trajekty jezdí na trase Prizna – Žigljan (ostrov Pag) v sezoně 1-2x za hodinu a plavba trvá 15 minut. Rozhodně je vhodné (až nezbytné) rezervovat lístek online s předstihem alespoň týdne až 14 dní na webu lodní společnosti Jadrolinija

auto do 100 HRKn, za každou osobu 20 HRKn, dítě 3-12 let 8 HRKn.

Letecky na Pag

Nejbližším letištěm ostrovu Pag je Zadar (ZAD). Zpáteční letenky v hlavní sezoně jen s příručním zavazadlem obvykle stojí mezi 2 500 a 3 500 Kč a koupíte je na webu Ryanair.com, který provozuje přímé lety z Prahy. Z letiště se autobusem navazujícím na letový řád za 25 HRK dostanete na hlavní zadarské autobusové nádraží, odkud na ostrov Pag v sezoně jezdí autobusy několikrát denně za cca 70 HRK 

POZOR! Na mokru zpomalte! V Chorvatsku jsou za mokra pro nás nezvykle kluzké silnice. Na některém úseku můžete vidět po dešti i několik havárií za sebou.

 

 

V Chorvatsku můžete platit od 1.1.2023 pouze měnou € (euro). 

Kromě platby bankovkami můžete platit i platebními kartami VISA, MasterCard, Revolut.

  • Cestovní pojištění  léčebných výloh + kartičku zdravotní pojišťovny u které jste pojištěn.
  • Občanský průkaz nebo cestovní pas. OP platí ve všech našich destinacích, které jsou v rámci EU, jak pro dospělé, tak i pro děti. Pokud nejste občan ČR je nutné mít platný pas a v vloženo povolení k pobytu na území ČR (pouze povolení k pobytu nestačí!).
  • Ve všech destinacích je možné platit platební kartou( kurz bývá výhodnější).
  • Co se týče ubytování, tak potřebujete vlastní povlečení dle dané destinace a pokynů k odjezdu, které zasíláme týden před nástupem na dovolenou.
  • Léky, které máte předepsané od lékaře. Ve všech destinacích je k dispozici v blízkosti turistický lékař. Před každou jeho návštěvou je dobré si ověřit u asistenčí služby na co máte nárok v rámci svého cestovního pojištění. Některé léky i služby si hradíte na místě a pojišťovna Vám doklady vystavené zpětně proplatí.
  • Ptáte se často na výši kapesného? Toto je velmi individuální a záleží na každém jedinci, někomu na týden a osobu stačí 100€. 
  • Výlety si kupujete za měnu v dané destinaci €. Je potřeba s tím počítat.

 

Odkaz na poplatky:

https://www.dalnicni-znamky.com/

https://www.hac.hr/hr

https://www.dalnice-chorvatsko.cz/

Zdražení mýtného by nemělo být tak zásadní a bude dvojího druhu, v letní sezóně cca o 100,-Kč na úseku. 

V prvním kroku se srovnají ceny na dálnici vedoucí na jih do Dalmácie nebo na východ k srbské hranici s vyššími kilometrovými sazbami dálnice ze Záhřebu na Istrii. V letní turistické sezóně pak bude ještě na dálnicích spravovaných státními společnostmi zavedena zvláštní sezónní přirážka ve výši deseti procent.