Vyberte si pobyty v sekci naše zájezdy

Biograd na Moru - ubytování v mobilních domech

Pag Novalja - ubytování v mobilních domech

Omiš - ubytování v chatkách.
 

Základní informace o Chorvatsku

Rozloha: 56 538 km
Počet obyvatel: 4 784 565
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: republika
Měna: 1 kuna (HRK) = 100 lipa
Časové pásmo (posun oproti zimnímu času v ČR):0(+1 hod=letní čas)
Jazyk: chorvatština
Národnostní složení: Chorvati (78 %), Srbové (12 %)
Víry: řím. katolíci (77 %), pravoslavní (11 %)

Chorvatská republika se nachází v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově.Je zemí s tisíciletou historií a kulturou. Pobřeží Jaderského moře je převážně skalnaté s více než 1200 ostrovy, vápencová pohoří dále ve vnitrozemí se mohou chlubit krasovými jeskyněmi. Charakteristické jsou romantické zálivy s oblázkovými plážemi, malebná architektura, piniové a borovicové háje a dobrosrdečné, pohostinné obyvatelstvo. Podnebí je zde teplé středomořské a tomu odpovídá i rostlinstvo. V zemi se nachází 7 národních parků, mj. Kornatské ostrovy a Plitvická jezera s vodopády a travertinovými kaskádami. Jedná se o hospodářsky vyspělý stát poznamenaný válkou počátkem 90. let 20. století.

Platební prostředky

     Od roku 1994 je platebním prostředkem v Chorvatsku 1 Kuna (HRK), která je ke konvertibilním měnám (i Česká koruna) v Chorvatsku volně směnitelná. Směnit ji lze ve všech chorvatských směnárnách, poštách a bankách. Směnit ji lze i v České republice ve vybraných bankovních domech.

Orientační ceny v Chorvatsku (uvedené v Kunách)

Chléb 6,- Těstoviny 3,- Minerálka 5,- Limo 9,- Mléko 7,- Pivo 3,- Marmeláda 5,- Paštika 4,- Uzenina 4,- (ceny jsou pouze orientační)

Nedoporučujeme vyvážet větší množství potravin.Ceny ve velkých supermarketech jsou velmi podobné těm u nás.