Biograd na Moru - možnosti výletů

Na základě kladných ohlasů a spokojenosti našich klientů si vám pro zpestření vaší dovolené v Biogradu na Moru v kempu Park Soline  dovolujeme  nabídnout tyto fakultativní výlety:

 

Národní park – KORNATI  - lodí   Sveti  Šime

Výlet krásnou lodí Sveti Šime do národního parku KORNATI a parku přírody TELAŠČICA. Vyplouváme v 09.00 hod. z přístavu v Biogradu na Moru moderní výletní lodí Sveti Šime. Na uvítanou panáček rakije a sušenka, poplujeme kolem ostrova Pašman a dalších ostrůvků a útesů (NP Kornati jich má celkem 147), okouzlující výhledy a kochání se krásami přírody. Občerstvíme se sendvičem (v ceně) a pokračujeme dále plavbou až na otevřené moře, kde se nám naskytne dech beroucí výhled na útesy. Následuje první pauza v parku přírody Telaščica na ostrově Dugi otok – pauza cca 2 hod. na koupání nejen v moři, ale i ve slaném jezeře ... možnost občerstvení na ostrově, procházky na vyhlídky na útesy a za oslíky. Po pauze dále pokračujeme panoramatickou plavbou podél ostrova Dugi otok  na ostrov Katina, kde nás čeká oběd (cca ve 14.00 hod.) – na grilu připravená ryba -  makrela a vepřové maso, zelný salát, chorvatský chléb a samozřejmě nápoje  – červené nebo bílé víno, voda, limonáda. Možnost koupání v čistém moři tyrkysové barvy na ostrově Katina  a pak plavba lodí zpět do Biogradu .... návrat cca v 17.15 hod.  Po  dobu plavby jsou nápoje (voda, limonáda, červené nebo bílé víno)  v ceně.  Vstupné do NP Kornati a PP Telaščica v ceně. Klienty velice oblíbený výlet. 

 

Cena výletu do NP Kornati lodí Sveti Šime:
děti do 3 let :   zdarma
děti 3-6 let:     70 kn
děti 6 -12 let:    150 kn
osoba nad 12 let:     300 kn

 

Večerní ZADAR – autobusem

Výlet autobusem do večerního města Zadar – kulturní a historické centrum severní Dalmácie. Nadechnete typickou atmosféru jadranského přístavního města, uvidíte západ slunce, zaposloucháte se do zvuků linoucích se z mořských varhan a projdete se úžasnými ulicemi večerního Zadaru lemovanými  kavárnami, restauracemi, obchody a stánky se suvenýry  ... 

Vyjíždíme cca kolem 18.00 hod., cesta trvá cca 40 min. – 30 km. Přijedeme do podvečerního Zadaru, výklad a mapu obdržíte od delegátky. V Zadaru máte individuální program, možnost prohlídky historického centra Zadaru,  procházka po promenádě s mořskými varhany a pozdravem slunci, pokud počasí umožní – zažijete úžasný západ slunce a zaposloucháte se do jedinečných tonů vyluzovaných mořskými varhany – novodobé atrakce  Zadaru. Možnost vystoupat na zvonici u katedrály sv. Anastázie, krásný výhled na celé město a okolí. Zadar je město s historickými památkami – např.  rotunda sv. Donáta – dominanta města. Možnost nákupů nebo jen tak se procházet uličkami a nadýchnout se atmosféry tohoto jedinečného města s úžasnou dovolenkovou atmosférou. Večerní Zadar opravdu „žije“ ... pouliční zábava, hudba, atrakce, krásné lodě, zmrzliny, kávička a další dobroty ..... Zpět se vracíme podle požadavku klientů - cca ve 22. - 23.00 hod. 

 

Cena výletu autobusem do města ZADAR:
děti do 6 let:   50 kn
děti 6 -12 let:    70 kn
osoba nad 12 let:  90 kn

 

Národní  park  KRKA   - vodopády

Plitvická jezera jsou možná mezi turisty známější, nicméně národní park KRKA je stejně tak, ne-li více, úchvatný svými vodopády, jezírky a kaskádami na tamní řece Krka.  

Autobusem přijedeme do  historického města Skradin,  Nastoupíme na loď, která nás po řece Krka dopraví do NP Krka. Následuje procházka po naučné stezce, úchvatné, dech beroucí přírodní scenerie, vodopády, kaskády, jezírka, flóra, fauna .... možnost občerstvení, prostě užívání si krásného dovolenkového dne v nádherném národním parku.  Zpět z parku opět lodí po řece do Skradinu. Z  místní pláže je zde možnost koupání v řece Krka. Můžete se rovněž projít uličkami tohoto historického městečka a užít si místní atmosféru.

 

Cena výletu autobusem do NP KRKA
Závisí na typu vstupného (jednotlivci, skupiny)  a dle sezóny a  dále na kapacitě objednaného autobusu a zvoleném dopravci, cena  v hlavní sezóně (červenec, srpen) v roce 2021 byla cca:

cena za osobu/dopravu  - cca 120 kn
vstup  - osoba nad 18 let individuálně 200 kn,  skupina 150 kn
děti do 7 let :   pouze doprava, vstup zdarma
děti 7 -18 let:    doprava  + vstupné
osoba nad 18 let:     doprava + vstupné  

Aktuální info o ceně výletu u delegáta CK.

 

FUN PARK MIRNOVEC  (otevřeno nově v roce 2017)

Tématický zábavní  park cca 2 km od Biogradu, platí se celodenní vstupné a atrakce uvnitř parku jsou již v ceně – horské dráhy, horské kolo, kolotoče, autíčka, aj., atrakce pro malé děti, dospívající i dospěláky ... 

Ceny:
jsou dle sezóny, více info u delegátky nebo na internetových stránkách fun parku: https://www.funparkbiograd.com
Je také možnost zakoupit rodinné vstupné, skupinové vstupné a vstupné pro školní skupiny. 

 

V kempu a v jeho blízkosti  jsou další atrakce pro zpestření dovolené, např.:

- šlapadla, lodičky, vodní skútry
- 3D kina, kolotoče, tobogány a jiné...

 

Poznámka:
Podrobnější informace k fakultativním výletům vám podá v místě pobytu Biograd na Moru  kemp Park Soline  Váš delegát.
Fakultativní výlety se objednávají a hradí v místě pobytu u delegáta CK Iveria Travel s.r.o.   hotově v místní měně.