Lido Adriano - Výlety

Všechny výlety jsou pouze dle aktuální nabídky Vašeho delegáta.

 

Ravenna

ravenna.jpg

Ravenna je hlavní město v regionu Emilia-Romagna, sídlo arcibiskupa a jedno z historicky nejvýznamnějších míst v Itálii. Dnes je živým turistickým i průmyslovým městem s přístavem (přestože se nachází ve vnitrozemí), s Jaderským mořem je spojeno 10 km dlouhým kanálem Candiano vedoucím do Porto Corsini.

Historie města se začala psát v 6. století před naším letopočtem. Během svých dlouhých a na událostech nabitých dějin sehrálo toto město několikrát velmi důležitou roli. Turisty z celého světa však nejvíce zajímají zdejší pamětihodnosti, které mají nesmírně cennou historickou hodnotu. Ravenna láká především na své raně křesťanské památky a unikátní mozaiky, které byly v roce 1996 zapsány na prestižní seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V centru Ravenny najdeme bary, vinárny, restaurace, kavárny, značkové butiky s oblečením či kosmetikou, parfumérie nebo obchůdky s místními produkty.

 

Mirabilandia

mirabilandia.jpeg

Zhruba 20 km od Lida Adriana se nachází nejoblíbenější italský zábavní park Mirabilandia. Z velkého množství atrakcí, které v parku najdete, si jistě vybere každý. Park se rozděluje do tematických částí: ROUTE 66, ADVENTURELAND, DINOLAND, BIMBOPOLI a FAR WEST VALLEY. Mirabilandia si pro své návštěvníky každý rok připravuje různorodé show. Letos se kromě vyhlášené kaskadérské „Hot Wheels“ show můžete nově těšit i na iluzionistické vystoupení či velkou pirátskou bitvu. Mezi další služby, které park nabízí, patří WiFi připojení nebo Flashpass (přednostní vstupy na atrakce). Od roku 2003 patří k Mirabilandii i vodní svět Mirabeach. Do této vodní části parku se vstupné platí zvlášť. V ceně vstupenky do zábavního parku není započítán vstup do strašidelného domu, ten si můžete přikoupit individuálně na pokladně.

Web: https://www.mirabilandia.it

 

San Marino

san-marino1.jpg

San Marino je malý jihoevropský stát, ležící v italském vnitrozemí nedaleko turistického centra Rimini. Je považován za nejstarší stále existující republiku na světě. Republika byla údajně založena v roce 301 oficiálně se, jako den založení udává 3. září. Nejvyšší bodem země je hora - Monte Titano. Na hřebenu Monte Titano se tyčí tři mohutné pevnosti, dodnes spojené cimbuřím a klikatícími se stezkami. Vnitřkem hradeb lze dojít po klikatých cestičkách až na vrchol, kterému vévodí tři pevnosti „Tre Torri“- Gaita, Cesta a Montale.

Přestože San Marino, není oficiálním členem Evropské unie, používá jako měnu euro.

 

Italia in Miniatura

miniatura-italia.jpg

Oblíbený tematický park najdeme cca 60 kilometrů od Lida Adriana. Park je rozdělený na dvě části. V první části naleznete všechny známé a důležité italské památky. V druhé části zase většinu těch nejznámějších památek z Evropy. Miniatury jsou vystavěny v poměru 1:25 a 1:50. Součástí parku jsou i atrakce, které pobaví jak dospělé tak i děti mezi, které můžeme počítat projížďku v modelu Benátek nebo dětskou autoškolu. V parku samozřejmě nalezneme i obchody se suvenýry a restauraci. Park, který byl založen Ivem Rambaldim v roce 1970 letos oslaví své 97. narozeniny Dále také Benátky, Cesanatico, Aquafán, Oltre mare...

Web:  http://www.italiainminiatura.com