Itálie - často kladené dotazy

Máte na otázku ohledně Itálie, která není zodpovězena níže ani jinde na stránkách?
Napište nám e-mail se svým dotazem a my Vám co nejdříve odpovíme.

 

Vaše často kladené otázky

Informativní pokyny k ubytování v Itálii

Ubytování: Apartmány se skládají z manželské ložnice, menšího pokoje se dvěma postelemi, obývacího pokoje s dvoulůžkovým gaučem, vybavené kuchyně (chladnička s mrazákem, plynový sporák, polštáře, lehké deky, kuchyňské potřeby-nádobí na vaření a stolování), koupelny se sprchovým koutem, balkonu a terasy. Apartmány jsou v šestiposchoďové rezidenci s výtahem a dvěma bazény. Nákres, foto i virtuální prohlídka na stránkách www.iveria.cz/lido-adriano/popis-apartmanu.

Předávání apartmánů je mezi 12-14 hodinou, záleží zda je před Vámi objednán úklid. Přesný čas Vám sdělí delegát při příjezdu. Čas mezi střídáním je vyhrazen k úklidu apartmánů.

 Klienti, kteří si neobjednali úklid (45€ základní, 75€ generální ), si apartmán uklízí sami a předávají od 10.00- 10.30hod.

Časný nebo pozdní příjezd a odjezd nejsou důvodem k delšímu užívání ubytovacích kapacit i v případě, že jsou některé volné. Při střídání je po celou dobu k dispozici jeden volně dostupný apartmán pro celou rezidenci, kde můžete použít WC. Váš příjezd na místo bývá okolo 9.00 hod. a než budete ubytováni, můžete od 10.00 využít bazén nebo pláž, proto doporučujeme plavky a osušku do cestovní tašky, ať je nemusíte vybalovat z kufrů. Do objektu rezidence mají přístup pouze klienti, kteří jsou zde ubytováni. Zavazadla si klient hlídá sám.

V Itálii je el. napětí 240V, rozteč otvorů není vždy shodná s roztečí v ČR. Adaptér lze koupit asi za 2 €.

WIFI připojení v rezidenci je slabší a lze ho chytnout na terasách.

Stravování: Klienti, kteří mají zaplacené stravování, začínají vždy večeří. Polopenze je ukončena snídaní a plná penze je ukončena obědem. Klienti, kteří mají zaplaceno stravování na počet dnů pobytu (o 2 méně než dnů pobytu) mají na cestu balíček (školní a dětské kolektivy).

Dále vezměte s sebou: ručník, osušku, utěrku, mycí prostředky na nádobí, houbička, zápalky (plynový sporák), toaletní papír. Nezapomeňte si vzít léky (v originálním balení), které běžně používáte (v Itálii jsou poměrně drahé), opalovací krémy, prostředek proti komárům.

Jste povinni vzít s sebou: povlečení na polštář a deku + prostěradlo (ne spací pytel).

Nezapomeňte, že v Itálii se běžně drží tzv.siesta, tzn. že většina obchodů a úřadů má v době od 12,00 hod. do 16,00 hod. zavřeno.Bazény jsou zavřené od 13.00-15.00 hod. Také je zde běžné, že vám při placení v restauraci započítají tzv. couvert (u nás spropitné).

 

Informativní pokyny k odjezdu do Itálie

 

Nástupní místo je to, které jste uvedli v cestovní smlouvě a je pro Vás závazné. Pokud máte v cestovní smlouvě uvedené nástupní místo, které Vám nevyhovuje a rádi by jste odjížděli z jiného místa, neprodleně nás o tom informujte!!! Klienti, kteří budou čekat na jiném nástupním místě, než které měli uvedené v cestovní smlouvě, bez předběžné dohody s CK, nebudou přijati k přepravě.

Všichni klienti musí mít vyřízené cestovní pojištění pro cestu a pobyt v zahraničí. Pojištění je možno sjednat i v naší CK. Doporučujeme si vzít kartičky Vaší zdravotní pojišťovny. Do autobusu se oblékněte variabilně. Doporučujeme si vzít též malý polštářek a deku.

NOČNÍ KLID V AUTOBUSU 22:00-07:00. V tento čas máte právo sklopit svou sedačku. V jinou dobu pouze po dohodě se spolucestujícími za Vámi.

NEZAPOMEŇTE: Platný cestovní doklad, vratnou kauci na apartmán 1500,-Kč, uzavřít cestovní pojištění.

VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL: max. 18 kg/os.(vlastní strava) a 15 kg /os.(se stravou). Vaše zavazadla budou náhodně vážena a při nedodržení váhy Vám bude naúčtována smluvní pokuta dle všeobecných podmínek cestovní kanceláře ve výši 50,-Kč za každý kilogram navíc.

Prosíme klienty, aby si nebrali objemná a neskladná zavazadla. Budete jinak nuceni cestovat se zavazadly v uličce autobusu. Též se může stát, že bude přetížený autobus při kontrole váhy navrácen zpět!!!

Doporučujeme mít drobné na WC 0,50- 0.85€

Měnová jednotka v Itálii je  euro (EUR). Doporučujeme vyměnit eura již v České republice. 

Důležitá telefonní čísla:

Itálie:

První pomoc: 118

Hasiči: 115          

 Policie: 113

        Velvyslanectví ČR v: (Nouzová linka)

Německo :  0049 17 02 47 99 56

Rakousko : 0043 67 68 49 64 615

Itálie :         0039 33 53 10 450

 

 

 

 

 

 

 

Jakou zvolit cestu do Itálie autem

Trasy do Itálie: 
a) přes Rakousko: Ústí nad Labem, Lovosice, Praha, České Budějovice, Linz (A),
Salzburg (A), Udine (I), Venezia (I), Ravenna (I)… cca 1120 km


b) přes Německo: Ústí nad Labem, Teplice, Most, Chomutov, Cheb, Regensburg (D),
Innsbruck (A), Bolzano (I), Ravenna (I)… cca 1134 km

 

Podrobný popis trasy přes Německo: ceny orientační

-          Zařaďte se na D8

-          Pokračujte po A17

-          Na mimoúrovňové křižovatce 1-Dreieck Dresden-Westse držte vlevo a jeďte podle značek na A4, směrChemnitz/Leipzig.

-          Na mimoúrovňové křižovatce 68-Kreuz Chemnitz se držte vpravo a jeďte podle značek na A72, směrHof/Zwickau/Chemnitz-Süd.

-          Na mimoúrovňové křižovatce 1 se držte vlevo a jeďte podle značek na A9, směrMünchen/Nürnberg/Bayreuth/Flughafen Hof.

-          Pokračujte po A9

-          Na rozdvojení se držte vpravo, pokračujte po silnici E45a sledujte značení směrem Salzburg/Österreich/Italien/Innsburg/A99 (rakouskou dálniční známku 8,- EUR)

-          Zařaďte se na A99/E45

-          Na rozdvojení se držte vpravo, pokračujte po silniciE45/E52 a sledujte značení směremSalzburg/Innsbruck/Österreich/Italien/A8

-          Zařaďte se na A8/E45/E52

-          Na mimoúrovňové křižovatce 101-Dreieck Inntal se držte vpravo a jeďte podle značek na A93, směrVerona/Brenner/Innsbruck/Kufstein/Österreich/Italien. (poplatek turniket 8,- EUR)

-          Výjezdy 101-Dreieck Inntal se stáčí mírně doprava a přechází v A93

-          Pokračujte po A12

-          Na rozdvojení se držte vlevo a pokračujte po silnici A13

-          Pokračujte po E45

-          Jeďte výjezdem vlevo na A1/E35/E45 směrem naBologna-Roma/Modena

-          Na rozdvojení se držte vpravo, pokračujte po silniciA14/E45 a sledujte značení směremAncona/Ravenna/Padova/Tangenziale/Bologna/Borgo/Panigale/Bologna Centro/A13

-          Jeďte výjezdem na Ravenna (poplatek 30,- EUR)

-          Pokračujte po A14dir

-          Držte se vlevo a pokračujte po silnici SS309

-          Z kruhového objezdu vyjeďte 1. výjezdem na Strada Provinciale 1/SP1

-          Z kruhového objezdu vyjeďte 4. výjezdem na Via Enrico Matte

-          Z kruhového objezdu vyjeďte 2. výjezdem na Via della Chimica

-          Z kruhového objezdu vyjeďte 2. výjezdem na Via Attilio Monti

-          Z kruhového objezdu vyjeďte 1. výjezdem na Via Trieste

-          Z kruhového objezdu vyjeďte 3. výjezdem na Viale Europa

-          Z kruhového objezdu vyjeďte 3. výjezdem na Via Circonvallazione Canale Molinetto

-          Pokračujte rovně na Viale Alessandro Manzoni

-          Odbočte doleva na Viale Leonardo da Vinci

-          Na 1. odbočce doprava na silnici Viale Caravaggio 43 residence BELVEDERE

 

Jaká měna platí v Itálii ?

Itálie patří do tzv. eurozóny, tedy se zde platí eurem. Kromě bankovek můžete v Itálii použít platební karty Visa, MasterCard, Diners a American Express.

Orientační ceny: chléb 1kg - 85 Kč (2,8 EUR), máslo 250 g - 34 až 40 Kč (1,1 až 1,3 EUR), mléko 1l - 16 až 25 Kč (0,5 až 0,8 EUR), uzeniny 1kg - od 247 Kč (od 8 EUR), čokoláda 100g - od 28 Kč (od 0,9 EUR), vejce 10 ks - 24 Kč (0,77 EUR), pivo plech 0,5l - od 22 Kč (0,7 EUR), pohlednice - 16 Kč (0,5 EUR), slunečník se dvěma lehátky - 1078 Kč/týden (35 EUR)

Co vzít s sebou na dovolenou?

  • Cestovní pojištění  léčebných výloh + kartičku zdravotní pojišťovny u které jste pojištěn.
  • Občanský průkaz nebo cestovní pas. OP platí ve všech našich destinacích, které jsou v rámci EU, jak pro dospělé, tak i pro děti. Pokud nejste občan ČR je nutné mít platný pas a v vloženo povolení k pobytu na území ČR (pouze povolení k pobytu nestačí!).
  • Ve všech destinacích je možné platit platební kartou( kurz bývá výhodnější).
  • Co se týče ubytování, tak potřebujete vlastní povlečení dle dané destinace a pokynů k odjezdu, které zasíláme týden před nástupem na dovolenou.
  • Léky, které máte předepsané od lékaře. Ve všech destinacích je k dispozici v blízkosti turistický lékař. Před každou jeho návštěvou je dobré si ověřit u asistenčí služby na co máte nárok v rámci svého cestovního pojištění. Některé léky i služby si hradíte na místě a pojišťovna Vám doklady vystavené zpětně proplatí.
  • Ptáte se často na výši kapesného? Toto je velmi individuální a záleží na každém jedinci, někomu na týden a osobu stačí 100€. 
  • Výlety si kupujete za měnu v dané destinaci €. Je potřeba s tím počítat.