Ravenna - Lido Adriano- residence Belvedere

Weather

Lido Adriano

Today, Říjen 23, 2017
06:00-12:00

Pěkně

Pěkně
10 °C
Feels like 8 °C

Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Ravenna

Ravenna se nachází na severu Itálie a je hlavním městem stejnojmenné oblasti. Jedná se o přístavní město, které leží na pobřeží Jaderského moře. V současné době žije v Ravenně přes 153 000 obyvatel.

Historie tohoto italského města se začala psát v 6. století před naším letopočtem. Během svých dlouhých a na událostech nabitých dějin sehrálo toto severoitalské město několikrát velmi důležitou roli. V 5. století našeho letopočtu bylo například hlavním městem Západořímské říše. Nové dějiny Ravenny se začínají psát se vznikem moderní masové turistiky. Již v padesátých letech minulého století se začínají stavět první luxusní hotely a přijíždějí sem první turisté, aby obdivovali krásu zdejších pláží a historických skvostů ve městě.

V současnosti není Ravenna pouze důležitým místem cestovního ruchu, ale také hospodářským a kulturním centrem.

Turisty z celého světa však nejvíce zajímají zdejší pamětihodnosti, které mají nesmírně cennou historickou hodnotu. Ravenna láká především na své raně křesťanské památky, které byly v roce 1996 zapsány na prestižní seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Mezi nejcennější historické památky ve městě patří bezesporu chrám San Vitale. Naprosto unikátní mozaiková výzdoba je typická i pro další městské budovy z 5. a 6. století, kterými jsou nádherná bazilika San Apollinare Nuovo, nebo zajímavé mauzoleum Gally Placidie. Za pozornost rovněž stojí Neonovo baptisterium, Theodorichovo mauzoleum, bazilika San Apollinare, arcibiskupská kaple San Andreas nebo Theodorichův palác.

Lido Adriano

Lido Adriano leží přibližně 15 km jižně od historického města Ravenny. Typickým znakem jsou písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Chloubou města jsou zejména mozaikové výzdoby paláců a chrámů. Pro příjemné prožití letní dovolené přispěje celá řada možností výletů do různých aquaparků,  či návštěva zábavného lunaparku Mirabilandia. V letovisku Lido Adriano nechybí ani síť kaváren, cukráren, barů, restaurací a různých obchůdků se suvenýry.Každé úterý se na hlavní třídě pořádají trhy.