Lido Adriano - Výlety

Ceny jsou pouze orientační.

Mirabilandia     http://www.mirabilandia.it

 

Mirabilandia je nejlepší lunbapartk a zábavný park v Itálii.

mirabilandia.jpeg

Vstupné stojí pro dospělou osobu 30 EUR, pro děti do 150 cm 24 EUR. Výhodou je, že při zakoupení vstupenky máte následující den vstup zdarma (při odchodu byste měli dostat náramkovou vstupenku na další den, původní lístek si raději uschovejte). Otevírací doba je od 10 do 18 hodin v sezóně, v červenci a srpnu do 23 hodin.

Cena za školní skupinu je 22 euro, každá 11 osoba má vstup zdarma

Přehled atrakcí:

Horské dráhy:

 • Katun (zavěšená dráha)
 • iSpeed (vystřelovací dráha)
 • Pakal (myšky)
 • Explorer (rodinná dráha)
 • Family Adventure (rodinná dráha)
 • Leprotto Express (rodinná dráha)

Vodní dráhy:

 • Niagara (stříkací loď)
 • Rio Bravo (rafty)
 • Autosplash (klády)

Ostatní atrakce:

 • Raratonga (vodní bitva)
 • Columbia (volný pád)
 • Discovery (volný pád)
 • Reset Anno zero (laserová hra)
 • Eurowheel (ruské kolo)
 • Blu river (tobogány)
 • Ghostville (strašidelný zámek)

Další:

 • 4D Kino
 • Night show (laser show)
 • Zábavná show
 • a vystoupení

 

Ravenna

ravenna.jpg

Město je známé především svou slavnou a skvělou historií. Určitou dobu sloužilo jako hlavní město Západořímské říše. Od 6.století ale jeho význam upadal a od této doby se na výsluní již nikdy nedostalo. Dnes žije pouze z turistického ruchu.

Do Ravenny má smysl přijet pouze tehdy, pokud se toužíte obdivovat překrásným a opravdu úchvatným mozaikám a stavbám, ve kterých jsou k vidění. Protože téměř nic jiného k vidění či obdivování zde není. Městu navíc (po škodách ze 2. sv. války) chybí i půvab jiných italských historických měst a míst. Kvůli městu samotnému do Ravenny určitě nejezděte.

 

Památky

 • Neonovo baptisterium, osmiboká stavba s mozaikovým stropem, dokončená kolem roku 500.
 • Mauzoleum Gally Placidie, kolem 430, s bohatou mozaikovou výzdobou.>

 • Ariánské baptisterium, menší osmiboká stavba z doby kolem roku 500, s mozaikovým stropem.
 • Arcibiskupská kaple ve tvaru kříže v prvním patře paláce s mozaikovým stropem z doby kolem roku 500.
 • Bazilika San Apollinare Nuovo, postavená Theodorichem Velikým kolem roku 520, je trojlodní stavba s dřevěným stropem a štíhlými mramorovými sloupy. Po obou stranách hlavní lodi jsou pásy mozaik s výjevy z evangelí, postavami světců a panovníka.
 • Mauzoleum Theodorichovo z roku 520 je osmiboká stavba s ochozem a kamennou kopulí z jediného kusu istrijského vápence o průměru 10 m, který váží přes 300 tun.
 • Kostel San Vitale, osmiboká cihlová stavba s lucernou uprostřed a bohatým mozaikovým stropem, dokončená roku 548. Pokládá se za nejlepší soubor byzantských mozaik mimo Byzanci. Kostel byl vzorem pro císařský kostel v Cáchách.
 • San Apollinare in Classe za městem směrem k přístavu, trojlodní basilika z roku 549 se zvonicí z 9. století. Uvnitř je v apsidě bohatá mozaiková výzdoba, mozaiky na bočních stěnách byly zničeny patrně roku.

 

Miniautura Italia      http://www.italiainminiatura.com

miniatura-italia.jpgZábavní park Italia in Miniatura se nachází asi 10 km od Rimini, na okraji obce Viserba.Na ploše 85 000m2 se nachází 273 miniatur v měřítkách 1:25 a 1:50. Zobrazují snad všechny známé a důležité italské památky a v oddělené části také některé památky evropské. Součástí parku jsou i další atrakce - model Benátek, který projedete na člunu, lunapark, hrad s vodními stříkačkami, dinopark, dětskou autoškolu, Piazza Italia s malými představeními divadla, vodní skluzavku Canoe, malý okruh kolejnicového vláčku Arcobaleno a samozřejmě také odpočinkové zóny a restaurace a obchůdky se suvenýry. Park založil a 4.7.1970 otevřel Ivo Rambaldi.

Vstupné stojí 19 Euro pro dospělé a 15 Euro pro dětí, v ceně vstupného je ovšem spousta atrakcí.

Cena za školní skupinu je 10 euro, MINIMÁLNĚ 25 OSOB

V ceně vstupenky jsou tyto atrakce:

Průplav Benátkami, sjezd kanoemi do vody, údolí dinosaurů, Pinocchio, výstava modelů Ferrari, výhled z věže nejen na celý park (výška cca 10 m), italské náměstí – představení italského života, jízda vyhlídkovým vláčkem ve výšce cca 6 m, a pár dalších úžasných atrakcí pro děti i dospělé.

Také je zde dostatek obchodů se suvenýry, restaurací a bufetů. Ceny zde jsou ovšem vyšší , proto bych spíše doporučila vzít si sebou nějakou svačinku. V okolí miniatur jsou lavičky pro odpočinek.

 

San Marino

san-marino1.jpgHistorický střed San Marina, plný památek, muzeí a uměleckých děl je turisticky přitažlivý sám o sobě. Středověké městečko si zachovalo v běhu staletí svůj ráz a nepřestává okouzlovat další a další generace. Na hřebenu Monte Titano se tyčí tři mohutné pevnosti, dodnes spojené cimbuřím a klikatícími se stezkami s níže položenou citadelou, obehnanou trojitým věncem hradeb, protkaných různými branami a množstvím věží a bašt. Uvnitř hradeb, v křivolakých uličkách rozšiřujících se tu a tam v půvabná náměstíčka jakoby se zastavil čas. Paláce, kostely i domy z kamene vyvolávají představu dob dávno minulých.

Cesta vede vzhůru, cílem turistů jsou "tre Torri" -tři pevnosti: Gaita, Cesta, kde sídlí Muzeum starých zbraní, a Montale.

Další místa, která stojí za prohlídku jsou: Palazzo Pubblico, Basilica del Santo, kostel San Pietro, kde se nacházejí lůžka světců Marina a Lea, kostel svatého Františka s vedle stojícím muzeem a obrazárnou, kapucínský kostel svatého Quirina. Je zde také několik soukromých muzeí: sbírka závodních vozů Maranello Rosso, muzeum moderních zbraní, terárium a akvárium, muzeum voskových figurin a muzeum kuriosit.

 

 

Benátky

benatky.jpgNejvíce turistů (a holubů) se soustředí na největším benátském náměstí, náměstí sv. Marka (Piazza San Marco) obklopeném budovami, které všechny stojí za návštěvu. Nejznámější z nich jsou Dóžecí palác postavený v gotickém stylu, Zvonice (Campanile) vysoká téměř 100 metrů a nabízející tak úchvatný pohled na město a lagunu (nahoru Vás vyveze výtah) a samotný symbol Benátek - bazilika sv. Marka. Bazilika v byzantském slohu získala dnešní podobu v 15. století a je bohatě zdobena mozaikami a zlatem. Je charakteristická pěti kupolovitými střechami, mnoha ozdobnými věžičkami a sochami. Hlavní prostor baziliky můžete ve vhodném oděvu navštívit bezplatně, zavazadla si odložíte v blízké úschovně. Uvnitř si jistě všimnete zvlněné podlahy, to je daň, kterou si na památkách vybírají časté povodně. Náměstí sv. Marka je nejníže položeným místem ve městě a je několikrát do roka zaplavováno. V těchto dnech jsou zde postaveny provizorní můstky, takže ani záplavy by vám prohlídku náměstí neměly překazit. Nejblíže vody se nacházejí sloupy sv. Marka a sv. Theodora z 12. století, z nichž jeden nese sochu okřídleného lva - znak Benátek.

benatky1.jpgDalší dominantou Benátek je bezpochyby Velký kanál (Canal grande), na mapě města vypadá jako had klikatící se na jedné straně od oblasti kolem náměstí sv. Marka, na straně druhé k nádraží Santa Lucia. Nejpohodlnějším způsobem, jak jej poznat, je svézt se dopravním člunem (vaporetto). Na trase dlouhé necelé 4 kilometry si tak z paluby můžete prohlédnout staré paláce a kostely lemující břehy, proplujete pod třemi starými mosty. Nejznámější a nejstarší z nich, kamenný Ponte di Rialto, stojí za to navštívit i při samostatné procházce. Nachází se zhruba v polovině Velkého kanálu a vždy je kolem něj rušno mimo jiné kvůli stánkům se suvenýry.

 

 

Všechny výlety jsou pouze dle aktuální nabídky delegáta.